Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / \"Terroryści ponieśli porażkę...\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Piotr Czubowicz [ 29-09-2008 ]

Kto zatrzyma ETA? - pytanie, które nasuwa się za każdym razem, gdy ETA podkładając bombę przypomina o swoim istnieniu, pozostaje bez odpowiedzi. Nie udało się to żadnej opcji politycznej sprawującej władzę w Hiszpanii od Franco po PSOE. Kraj Basków posiada daleko zakrojoną autonomię, ale o przyznaniu niepodległości nie ma mowy, gdyż takie postulaty wydają się być bezpodstawne. ETA mająca na swym koncie blisko tysiąc ofiar, systematycznie organizuje zamachy i manifestuje siłę. Uzmysławia opinii publicznej, iż jest organizacją aktywną, niebezpieczną i łatwo nie złoży broni. Ostatnie trzy samochody bomby, których eksplozje raniły 10 osób, a jedną pozbawiły życia, miały miejsce w weekend z 21/22 września 2008 roku. Zakładając mało prawdopodobną tezę, iż Madryt zgodziłby się na odłączenie Kraju Basków od terytorium Hiszpanii, po czym niezwłocznie Katalonia, Galicja i Wyspy Kanaryjskie wystąpiłyby z podobnym postulatem, rząd francuski nie bierze pod uwagę oddania części swoich północno-zachodnich terytoriów, które według nacjonalistów również tworzą państwo Euskadi. Konflikt by się nie zakończył.

czytaj więcej »
  Niemcy: wyroki za planowanie zamachu na premiera
Jakub Noch [ 16-07-2008 ]
Sąd w Stuttgarcie skazał we wtorek trzech oskarżonych o członkostwo w organizacji terrorystycznej Ansar al-Islam, którzy planowali zamach na premiera Iraku Ayada Allawiego, gdy ten w 2004 roku przebywał z wizytą w stolicy Niemczech.
czytaj więcej »
  
[ 30-06-2008 ]
Władze Abchazji zdecydowały się na zamknięcie granicy z Gruzją. Jak poinformował prezydent tej separatystycznej republiki Siergiej Bagapsz, powodem decyzji są dwie eksplozje, do których doszło w Suchumi.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Kolejny skandal w Wielkiej Brytanii. Ujawniono, że w środę, gdy znaleziono tajne dokumenty na temat Al-Kaidy, zwrócono władzom także inne poufne akta. Tym razem jednak ktoś zostawił je w metrze.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Z raportu byłego inspektora ONZ wynika, że międzynarodowa grupa terrorystyczna może być w posiadaniu planów budowy broni nuklearnej.
czytaj więcej »
  
[ 05-05-2008 ]
W niedzielę doszło do zamachu bombowego w centrum Bagdadu. Żona prezydenta Iraku cudem uniknęła śmierci.
czytaj więcej »
  
[ 29-03-2008 ]
Muzułmanie są wściekli. Trwają protesty na ulicach muzułmańskich miast. Wszystko przez "Fintę" - 17-minutowy prowokacyjny film holenderskiego deputowanego Geert'a Wildersa.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-02-2008 ]
Libański Hezbollah wysłał do Syrii specjalną grupę przedstawicieli, która przeprowadzi śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do śmiertelnego zamachu, w którym zginął jeden z prominentów tej organizacji, groźny terrorysta Imad Fayez Mugniyah.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-02-2008 ]
W stolicy Syrii Damaszku zginął Imad Fayez Mugniyah - jeden z najważniejszych przywódców, uznawanej za terrorystyczną, organizacji Hezbollah . Zmarł on w wyniku obrażeń odniesionych w czasie zamachu bombowego. Choć oficjalnie sprawcy nie są znani, Hezbollah o jego organizację oskarża Izrael.
czytaj więcej »
  
[ 26-01-2008 ]
Hiszpańska policja dotarła do planów zamachów terrorystycznych w Europie. Projekty dotyczyły takich krajów jak Hiszpania, Francja, Portugalia i Wielka Brytania.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl