Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / \"Terroryści ponieśli porażkę...\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
j. uchto [ 24-04-2006 ]
Żaden kraj na świecie nie złapał tylu terrorystów, co Indonezja - powiedział w Dżakarcie wiceprezydent Jusuf Kalla.
czytaj więcej »
  
ed [ 10-04-2006 ]

Amnesty International wydała nowy raport ujawniający tajne operacje, których celem były "aresztowania lub porwania ludzi, a także przekazywanie ich i potajemne przetrzymywanie, przewożenie do krajów, w których narażani byli na tortury i inne formy maltretowania". Raport ten opisuje, w jaki sposób CIA "wykorzystywała prywatnych operatorów linii lotniczych i wiodące firmy w celu utrzymywania w tajemnicy lotów, których celem było wywożenie więźniów".

czytaj więcej »
  
JB [ 24-02-2006 ]
"Polska potępia bestialski atak terrorystyczny na Złoty Meczet w Samarze – jedno ze świętych miejsc kultu dla szyitów w Iraku i na świecie." - napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu rozesłanym mediom w czwartkowy wieczór.
czytaj więcej »
  Tortury na Guantanamo
[ 23-02-2006 ]

Wedle doniesień więźniowie Guantanamo, którzy brali udział w strajku głodowym, zostali umieszczeni w izolatkach, przypięci do krzeseł ograniczających ruch, poddano ich przymusowemu karmieniu i pozbawiono przedmiotów takich jak  – koce i książki.

 

czytaj więcej »
  Dwa oblicza islamu
[ 29-07-2005 ]

Ostatnie zamachy terrorystyczne w Londynie były dziełem miejscowych terrorystów, wywodzących się z radykalnych brytyjskich środowisk islamskich. Nie była to robota żadnych elementów napływowych. Taka sytuacja zmusza kraje posiadające mniejszości islamskie do przyjrzenia się bliżej tym środowiskom, które mogą stać się wylęgarnią terrorystów. Chociaż większość muzułmanów chce żyć w pokoju z państwem, w którym się osiedlili, niektórym taka postawa nie odpowiada. Od kilku tygodni w mediach australijskich trwa zażarta dyskusja na temat postawy, zajmowanej przez niektórych duchownych islamskich, wobec społeczeństw zachodnich i walki z terroryzmem.

czytaj więcej »
  Z Afganistanu do Kosowa
Krzysztof Siwek [ 27-09-2003 ]

Historia ruchu Harkat ul-Mudżahedin rozpoczyna się w trakcie trwania wojny sowiecko-afgańskiej.Pierwotną organizacją, z której utworzone zostały w póżniejszym czasie poszczególne ugrupowania była Sipah-e-Sahaba Pakistan (SSP), założona przy współudziale agencji wywiadowczych z Pakistanu, Arabii Saudyjskiej, Iraku i USA.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl