Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Będzie autolustracja arcybiskupa Wielgusa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Cimoszewicz odmawia lustracji
[ 30-04-2007 ]
Włodzimierz Cimoszewicz oświadczył dziś, że nie zamierza składać oświadczenia lustracyjnego jako pracownik naukowy, ponieważ ustawa lustracyjna narusza konstytucję.
czytaj więcej »
  
[ 26-04-2007 ]
Bronisław Geremek zadeklarował, że nie wypełni oświadczenia lustracyjnego. Podobnie były premier, Tadeusz Mazowiecki. A Jarosław Kaczyński uważa, że „jest to działanie na szkodę Polski”.
czytaj więcej »
  
Zofia Safteruk [ 24-04-2007 ]
Trybunał w Strasburgu stwierdził, że Polska nie zagwarantowała byłemu posłowi SLD Tadeuszowi Matyjkowi odpowiedniego prawa do obrony przed sądem lustracyjnym.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2007 ]
Kolejny atak przeciwko Polsce w wykonaniu włoskiego dziennika "Corriere della Sera"- znany publicysta gazety Sergio Romano w tekście zatytułowanym "Polska bliźniaków, fałszujący głos w Europie" porównał lustrację do inkwizycji, stalinowskich czystek, polowania na czarownice w czasach makkartyzmu i publicznych "mea culpa" w dobie chińskiej rewolucji kulturalnej.
czytaj więcej »
  
[ 18-04-2007 ]
Tak, tak, już za trzy tygodnie wielki dzień - Trybunał Konstytucyjny orzeknie, czy lustracja jest zgodna z konstytucją. Powinno to z pozoru rozstrzygnąć spory toczące się wokół sprawy od miesięcy.
czytaj więcej »
  
[ 12-04-2007 ]

Prezydent Lech Kaczyński ocenia, że lustracja w swojej obecnej formie w żadnym wypadku nie jest zagrożeniem dla ludzkiej godności, a zagraża jedynie byłym agentom.

czytaj więcej »
  
[ 11-04-2007 ]
Jak poinformował prezes Trybunału Jerzy Stępień, wniosek Sojuszu Lewicy Demokratycznej o wstrzymanie nowej ustawy lustracyjnej do czasu wydania wyroku co do jej zgodności z Konstytucją, został oddalony.
czytaj więcej »
  Minister Anna Fotyga o lustracji w MSZ
[ 05-04-2007 ]
Anna Fotyga jest oburzona medialnymi doniesieniami dotyczącymi oświadczeń lustracyjnych pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
czytaj więcej »
  
[ 03-04-2007 ]
Na antypodach trwają ostatnie gorączkowe przygotowania przed przylotem z Polski prezydenckiego samolotu, na pokładzie którego, pod pretekstem zacieśniania z Australią współpracy i nawiązywania rozlicznych kontaktów, oraz stosunków, przyleci sam marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz Pierwszy Szczodrobliwy, wraz ze swoją liczną bo aż 69 - osobową świtą. Wyselekcjonowani polscy senatorowie, posłowie i inni niezlustrowani jeszcze szczęśliwcy z postkomunistycznej nomenklatury, i sfer polityczno-gospodarczego establishmentu III Rzeczypospolitej, udali się w podróż swojego życia.
czytaj więcej »
  
[ 30-03-2007 ]
Według marszałka Marka Jurka (PiS) lustracji powinno poddać się całe środowisko dziennikarskie, włącznie z o. Rydzykiem.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl