Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Będzie autolustracja arcybiskupa Wielgusa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 29-03-2007 ]
Prokuratura zajmie się sprawami z rozmowy między Józefem Oleksym i Aleksandrem Gudzowatym. Poinformował o tym w Sejmie zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking.
czytaj więcej »
  
[ 19-03-2007 ]
Według byłego prezydenta Lecha Wałęsy, lustracja w obecnym kształcie to "zemsta słabych ludzi". Wałęsa uważa, że nie znajdzie się na liście tajnych współpracowników, którą ma przygotować IPN, bo "nie ma nigdzie żadnego oryginalnego dowodu" jego współpracy ze służbami specjalnymi PRL.
czytaj więcej »
  
[ 18-03-2007 ]
Według Komitetu Helsińskiego obowiązująca od czwartku ustawa lustracyjna narusza prawa człowieka i podstawowe wolności - tak napisali jego członkowie  w stanowisku przekazanym dziś mediom. Pod stanowiskiem podpisał się m.in. Marek Safjan, były szef Tybunału Konstytucyjnego.
czytaj więcej »
  Lustracja ojca Rydzyka?
[ 15-03-2007 ]
Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk oświadczył, że ojciec Tadeusz Rydzyk powinien złożyć oświadczenie lustracyjne.
czytaj więcej »
  
[ 15-03-2007 ]
W Warszawie rozpoczął się proces cywilny, wytoczony przez tygodnik "Wprost" i dziennikarzy tej gazety Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Tygodnik zarzuca byłemu prezydentowi, że w jednym z programów telewizyjnych nazwał go "ubecką gazetą".
czytaj więcej »
  Onyszkiewicz o lustracji, Fotydze i misji w Afganistanie
[ 12-03-2007 ]
Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony, wypowiedział się przeciwko lustracji dziennikarzy. Przywódca Partii Demokratycznej przyznał w Programie Trzecim Polskiego Radia, że dziennikarze mają bardzo duży wpływ na postawy społeczne. Na postawy moralne dziennikarzy można jednak wpływać inaczej, niż przez ustawę lustracyjną. Onyszkiewicz podkreślił, że wbrew nadziejom niektórych osób, lustracja nie oczyści atmosfery w kraju, ale jeszcze ją pogorszy.
czytaj więcej »
  
[ 12-03-2007 ]
Posłowie przypadkowo znaleźli sposób na lustrację księży, zanim zrobi to Kościelna Komisja Historyczna - uważa "Życie Warszawy". Nowa ustawa lustracyjna obejmie co najmniej kilka tysięcy kapłanów prowadzących działalność dziennikarską.
czytaj więcej »
  Politycy ograli dziennikarzy
[ 11-03-2007 ]

I znowu lustracja stała się tematem numer jeden. Tym razem po wyciszeniu lustracyjnych operacji w łonie Kościoła rozgorzała dyskusja o zbliżającej się wielkimi krokami konieczności składania oświadczeń przez dziennikarzy. No właśnie: czy to jest jeszcze dyskusja, czy już pyskówki, a może nawet jawne sprzeczki i kłótnie często na niezbyt wysokim poziomie argumentacji?

czytaj więcej »
  
[ 08-03-2007 ]
PiS chce wprowadzenia pełnego prawa własności dla wszystkich członków spółdzielni mieszkaniowych. Na najbliższym posiedzeniu ma się odbyć drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o spółdzielniach.
czytaj więcej »
  
[ 05-03-2007 ]
Sędziowie nie chcą lustrować - pisze "Gazeta Wyborcza" - ale nie będą mieli wyjścia. Sprawy lustracyjne będą przydzielane według kolejności na liście alfabetycznej sędziów.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl