Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / MTK: są pierwsi podejrzani o zbrodnie w Darfurze               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Rebekah Heil z Londynu i Katy Glassborow z Hagi [ 21-08-2007 ]

Czy oskarżyciele mogą użyć obrazków narysowanych przez darfurskie dzieci ukazujących atakowanych cywilów jako dowód w przyszłym procesie o zbrodnie wojenne?

czytaj więcej »
  
[ 01-08-2008 ]
Rada Bezpieczeństwa przedłużyła mandat siłom pokojowym ONZ w sudańskim Darfurze.
czytaj więcej »
  ONZ ewakuuje personel z Darfuru
Jakub Noch [ 16-07-2008 ]
ONZ postanowił o wycofaniu z Darfuru wszystkich „nie-niezbędnych” pracowników. Decyzję władz międzynarodowych wymusiły nerwowe nastroje wśród części sudańskiego społeczeństwa, które zaostrzyły się po tym, gdy Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze postanowił o oskarżeniu prezydenta Omara al-Baszira o ludobójstwo.
czytaj więcej »
  
Lisa Clifford [ 25-04-2007 ]
Działalność Międzynarodowego Trybunału Karnego w Ugandzie – „cicha i umiarkowana” (softly- softly) zastanawia niektórych międzynarodowych działaczy praw człowieka.
czytaj więcej »
  
Ayesha Kajee z Johannesburga [ 21-10-2006 ]
Dyplomaci pokładają nadzieję w planach rozszerzenia misji Unii Afrykańskiej, przy logistycznym i finansowym wsparciu ONZ.
czytaj więcej »
  
Stephen Opio z Johanesburga [ 20-09-2006 ]
Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.
czytaj więcej »
  Pierwszy proces przed MTK
[ 12-04-2006 ]

O jego narodzinach mówił cały świat, głównie z powodu sprzeciwu, jaki przeciw niemu wytoczyło najpotężniejsze państwo świata. Potem cisza. Teraz, z dala od błysku fleszów i nagłówków gazet, Międzynarodowy Trybunał Karny rozpoczyna działalność. 20 marca odbyło się pierwsze przesłuchanie pierwszego oskarżonego - Thomasa Lubangi z DR Konga.

czytaj więcej »
  Werbunek dzieci w Demokratycznej Republice Kongo
ed [ 10-04-2006 ]

Amnesty International podała, że podczas misji praw człowieka w Demokratycznej Republice Kongo (DRC) stwierdzono, iż w ogarniętej konfliktem prowincji Północne Kivu, położonej we wschodniej części tego kraju, znaczna liczba dzieci, z których najmłodsze mają tylko dwanaście lat, jest ponownie werbowana do sił zbrojnych.

czytaj więcej »
  Zarzut prokuratury w sprawie MTK
[ 21-02-2006 ]
Katowicka Prokuratura przedstawiła zarzut jednej z trzech osób z kierownictwa Międzynarodowych Targów Katowickich. Na razie nie wiadomo jaki to zarzut i komu go przedstawiono.
czytaj więcej »
  
Krzysztof Wasilewski [ 06-07-2004 ]

Artykuł drugi Konwencji Narodów Zjednoczonych o ludobójstwie z 1948 roku głosi, że z ludobójstwem mamy do czynienia gdy: występuje zabijanie członków danej grupy (religijnej, etnicznej, rasowej, narodowej), powoduje się poważne uszkodzenia ciała lub psychiki, stwarza się warunków życia, prowadzących do fizycznego wyniszczenia, podejmuje się kroki w cel uniemożliwienia rozmnażania, a także gdy siłą przemieszcza się dzieci z jednej grupy do drugiej. W niespełna czternaście miesięcy konfliktu w zachodniej części Sudanu - Darfurze zginęło ponad 10 tysięcy czarnoskórych obywateli tego kraju, wliczając rzesze kobiet i dzieci.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl