Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Światowy Kongres Żydów wyrzucił Singera               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Avitall Weill (UN Chronicle) [ 03-04-2007 ]
"Holokaust był niewyobrażalny; nie można go porównywać z niczym w dzisiejszych czasach. Są dzisiaj miejsca na świecie z taką ilością cierpienia, nienawiści i rozlewu krwi, np. w Afryce, Iraku i Iranie, gdzie istnieje możliwość rozegrania się kolejnego Holokaustu. Smutne jest to, iż po sześćdziesięciu latach nadal musimy się o to martwić, dlatego też działania ONZ w tym zakresie są bardzo ważne. " - wywiad z ocalałym z Holocaustu małżeństwem Jackiem i Iną Polak.
czytaj więcej »
  
[ 28-03-2006 ]

Ponad 60 lat temu, w cieniu szalejącej nad głowami wojny, dwie rzeczy były łatwiejsze do zdobycia niż teraz: nienawiść i odwaga. Chociaż ta pierwsza była o wiele częstsza, może dlatego przejawy tej drugiej widać do dzisiaj. Co widać na przykładzie Ireny Sendlerowej.

czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 27-01-2011 ]
Dziś odbędą się uroczystości związane z 66. rocznicą wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, jednego z największych miejsc męczeństwa i zagłady drugiej wojny światowej. Wezmą w nich udział m.in. prezydenci Polski i Niemiec.
czytaj więcej »
  
[ 02-09-2009 ]
Niemieccy Żydzi protestują przeciw porównywaniu zbrodni katyńskiej do Holokaustu, jakiego dokonał wczoraj w przemówieniu Lech Kaczyński. Tłumaczą, że mord tysięcy oficerów to nie unicestwienie całego narodu.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 12-03-2008 ]
Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczystość otwarcia stałego sekretariatu Holocaust Task Force –  międzynarodowej organizacji dbającej o pamięć o ofiarach holocaustu.
czytaj więcej »
  
[ 14-04-2007 ]
W dorocznym raporcie opublikowanym przez Centrum im. Szymona Wiesenthala na temat ścigania zbrodniarzy nazistowskich na świecie Polska została zakwalifikowana do grupy krajów, które najgorzej sobie z tym radzą – czytamy w „Rzeczpospolitej’.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2006 ]
Instytut Pamięci Narodowej chce zebrać informacje o skali nazistowskich represji wobec Polaków udzielających pomocy Żydom w czasie okupacji. Chodzi także o ustalenie ich nazwisk i biogramów.
czytaj więcej »
  
[ 15-07-2006 ]
Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki pojechał do Stanów Zjednoczonych, by opowiedzieć amerykańskim Żydom o obchodach 60 rocznicy likwidacji łódzkiego getta.
czytaj więcej »
  
Zbigniew Blok [ 28-04-2006 ]

Narody, które tracą pamięć, tracą życie.
Jan Paweł II

Zabieram głos w imieniu nielicznych żyjących dzisiaj byłych więźniów KL Auschwitz pochodzących z Chorzowa. Cieszymy się, że Opatrzność pozwoliła nam nie tylko przetrwać gehennę obozową, ale dożyć do dzisiaj i że możemy w dalszym ciągu być świadkami czasu „pogardy dla człowieka”. Nie jest to łatwe, ale czynimy to w poczuciu moralnego obowiązku wobec historii i młodych pokoleń. Z przykrością należy stwierdzić, że żyjemy w czasach, gdy przekaz historyczny o Auschwitz jest nie tylko zniekształcany, ale wręcz fałszowany!

czytaj więcej »
  A ja na to: Gdzie kot, gdzie ogon?
[ 10-04-2006 ]

Zadziwiająca była w ostatnim tygodniu erupcja gromów, spadających zewsząd na głowę Stanisława Michalkiewicza, konserwatywnego publicysty (nie sposób napisać o nim „prawicowy” w kraju, w którym za prawicę uważa się socjalistyczny LPR), publikującego w tygodniku „Najwyższy Czas!”, w portalu „Antysocjalistyczne Mazowsze”, czy w cyklu „Myśląc ‘Polska’” w Radiu Maryja. W swoim felietonie, wygłoszonym na falach wspomnianej rozgłośni, użył on wobec Międzynarodowego Kongresu Żydów i Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego określenia „Judajczykowie”, przyprawiając to zaczerpniętym z książki profesora Finkelsteina terminem „przedsiębiorstwo Holokaust”.

czytaj więcej »

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl