Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Kontrowersje w związku z \'wyrokiem w sprawie Srebrenicy\' nie ustają               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 01-11-2007 ]
Nikola Szpirić zrezygnował z funkcji szefa centralnego rządu Bośni i Hercegowiny. Szpirić stwierdził, że nie mógł we właściwy pełnić powierzonej mu funkcji, ponieważ przeszkadzał mu w tym wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej.
czytaj więcej »
  
Lisa Clifford [ 28-06-2007 ]
Rodziny ofiar wszczęły akcję prawną przeciwko Holandii i ONZ w związku z ich domniemaną odpowiedzialnością za upadek enklawy i masowymi egzekucjami, będącymi jej następstwem.
czytaj więcej »
  
Edina Becirevic z Sarajewa [ 09-10-2006 ]
27 września, Momcilo Krajisnik, lider bośniackich Serbów  - jeden z głównych architektów czystek etnicznych w czasie wojny w Bośni w latach 1992-95, został skazany na 27 lat więzienia. Uznano go winnym większości zarzutów. Sąd uznał, iż ponad wszelką wątpliwość  jest on winny eksterminacji, morderstw, prześladowań i wyganiania nieserbskiej ludności podczas wojny. Jego rolę w tych haniebnych procederach uznano za kluczową.
czytaj więcej »
  
Janet Anderson [ 17-08-2006 ]

...Myślę, że kwestia pojednania jest równie ważna jak i wynagrodzenie krzywd ofiarom. Ale to leży bardziej w gestii Rady Bezpieczeństwa, nie naszej. Stwierdzenie, iż Trybunał ma za zadanie działanie na rzecz pojednania, jest po prostu błędne... - przewodniczący haskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. byłej Jugosławii , sędzia Fausto Pocar, rozmawia  z Janet Anderson, dyrektorem IWPR’s International Justice Programme.

czytaj więcej »
  
[ 05-01-2010 ]
Do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze Serbia złożyła pozew przeciwko Chorwacji oskarżając ją o ludobójstwo w latach 1991-1995. Jednak paradoksem jest to, że dziesięć lat temu to Chorwacja pozwała o to samo Serbię.
czytaj więcej »
  Pierwsze wybory
[ 23-11-2009 ]
Po 21 miesiącach od dnia, kiedy parlament Kosowa na specjalnie zwołanej sesji podjął decyzję o ogłoszeniu niepodległości, odbyły się w prowincji pierwsze lokalne wybory. Dziś, gdy emocje powyborcze nieco już opadły i na rezultaty wyborów można spojrzeć chłodnym okiem, widać wyraźnie, że ci, którzy spodziewali się przełomu, mogą czuć się rozczarowani.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 13-11-2008 ]
Prezydent Serbii Boris Tadic będąc jednym z gości zaproszonych na uroczystości z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oznajmił, że Serbia będzie dążyć do członkostwa w Unii Europejskiej, ale jako integralne terytorialnie państwo, a więc wraz z Kosowem.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 02-10-2008 ]
W haskim trybunale ds. zbrodni w byłej Jugosławii rozpoczął się proces jednego z najwyższych rangą dowódców jugosłowiańskich, generała Momcziło Perisicia. Na generale ciąży 13 zarzutów, dotyczących jego działań w latach 90. na obszarze dawnej Jugosławii.
czytaj więcej »
  Wakacje na schwytanie Mladicia
Krystyna Pawliszak [ 07-08-2008 ]
Serbski dziennik „Blic” podał, że rząd będzie chciał wykorzystać wakacyjną przerwę w pracy parlamentu na aresztowanie Mladicia, ponieważ w tym czasie nacjonalistyczna opozycja będzie miała niewielkie szanse „na zorganizowanie demonstracji i zajść ulicznych”.
czytaj więcej »
  Serbski minister apeluje do Mladicia
[ 06-08-2008 ]
Serbski minister obrony Dragan Szutanovac zaapelował do ukrywającego się Ratko Mladicia, by dla dobra kraju i obywateli, a także dla siebie samego, oddał się w ręce władz. Mladić jest poszukiwany przez trybunał do spraw zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl