Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Autolustracja arcybiskupa Wielgusa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Proces lustracyjny abp. Wielgusa umorzony
[ 17-10-2007 ]
Sąd Okręgowy w Lublinie umorzył w środę postępowanie lustracyjne wobec abp. Stanisława Wielgusa.
czytaj więcej »
  
[ 22-02-2007 ]
Sąd lustracyjny w Warszawie postanowił wszcząć proces autolustracyjny arcybiskupa Stanisława Wielgusa.
czytaj więcej »
  
[ 15-02-2007 ]
Proponowana zmiana ustawy ma umożliwić abp. Wielgusowi oczyszczenie się ze stawianych mu zarzutów przed sądem lustracyjnym. Według dokumentów IPN, Wielgus był tajnym współpracownikiem SB.
czytaj więcej »
  
[ 13-02-2007 ]
Arcybiskup Stanisław Wielgus złożył w Sądzie Lustracyjnym wniosek o autolustrację
czytaj więcej »
  Wiara w eterze
[ 12-01-2007 ]

Zamieszanie wokół ingresu abp. Stanisława Wielgusa i jego kontaktów z komunistyczną bezpieką ujawniły podział i konflikt wewnątrz polskiego Kościoła katolickiego. I to zarówno wśród hierarchów, jak i świeckich. Obok tych problemów, o których rozpisują się obecnie komentatorzy, przypomniał o sobie jeszcze jeden. Pewna toruńska rozgłośnia radiowa mieniąca się katolicką i jej słuchacze prowadzeni przez swojego guru niczym naród wybrany przez Mojżesza. Medialny magnat w sutannie raz jeszcze pokazał, iż stanowi ważny element polskiego Kościoła.

czytaj więcej »
  
Marcin Jurzysta [ 09-01-2007 ]

Nie chcę „przyjmować pozy sędziego minionych pokoleń”. Okres, w którym obecny abp Wielgus podjął współpracę z SB na pewno nie był łatwy, niszczono wtedy kariery, zagłuszano sumienia, robiono ludziom pranie mózgów i łamano ich kręgosłupy moralne. Na pewno łatwo było ulec presji, wkroczyć na złą drogę. Przebaczając abp. Wielgusowi jego fatalny wybór sprzed lat, doprawdy zrozumieć nie mogę jego postawy dzisiaj. I pewno niejeden z nas pyta się dlaczego… Dlaczego ten człowiek nie zachował się honorowo, od razu nie uderzył się w piersi i nie przyznał do błędu? Dlaczego naraził na szwank autorytet Kościoła w Polsce i autorytet Watykanu? Ważniejsze jednak od pytania dlaczego tak się stało, zdaje się być pytanie – co dalej? Bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że jakieś kroki i jakieś konsekwencje muszą być podjęte. Powiem więcej, chyba wszyscy dziś na nie czekamy.

czytaj więcej »
  
[ 07-01-2007 ]

Sprawa mianowania arcybiskupa Stanisława Wielgusa na metropolitę warszawskiego i materiały lustracyjne dotyczące jego osoby, które zostały ujawnione przez dziennikarzy stały się numerem jeden wśród wydarzeń z ostatnich dni. Po raz kolejny okazało się, iż Kościół nie ucieknie nie tylko od tematu przeszłości swoich hierarchów, ale i także od umiejętności odnalezienia się w nazwijmy to kłopotliwej sytuacji.

czytaj więcej »
  
[ 27-11-2010 ]
Jarosław Spyra, były polski ambasador w Peru zataił fakt pracy w Służbie Bezpieczeństwa.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 13-05-2010 ]
Jarosław Kaczyński złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, że nie miał związków ze służbami PRL; może kandydować na prezydenta - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie.
czytaj więcej »
  
[ 11-08-2009 ]
SLD w przyszłym tygodniu zaprezentuje projekt ustawy, którego głównym celem będzie zniesienie obowiązku lustracji. Jego autorzy lustrację dla osób ubiegających się o funkcje publiczne chcą utrzymać jeszcze przez 5 lat, a później definitywnie zakończyć.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl