Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Samoobrona i LPR żądają stanowisk               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 10-10-2007 ]
„Zmień kraj. Idź na wybory” – pod taki hasłem wystartowała wczoraj akcja społeczna mająca na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami. Kampania tworzona przez koalicję „21pazdziernika.pl” skierowana jest szczególnie do młodych wyborców.
czytaj więcej »
  
[ 10-09-2007 ]
Jarosław Kaczyński powiedział, że jeśli PiS wygra wybory, on może ponownie zostać premierem. - To jest męczące, ale jestem gotów się poświęcić - powiedział szef rządu w radiu w RMF FM. Premier wykluczył po wyborach koalicję z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin, nie wykluczył natomiast wspólnego rządu z Platformą Obywatelską.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2007 ]

Prawda w polityce to bardzo trudny temat. Trudny z tego względu, iż prawda definiowana a prawda polityczna nierzadko znacznie się od siebie różnią. Prawda definiowana to pogląd ludzi zgodny ze stanem faktycznym natomiast prawda polityczna to poglądy ludzi – a konkretnie polityków – które z rzeczywistością mogą mieć niewiele wspólnego.

czytaj więcej »
  
[ 13-08-2007 ]
Dziś ministrowie LPR i Samoobrony mają stracić stanowiska w rządzie. PiS i PO uzgodniły strategię działania, dzięki której Sejm „wyjdzie na prostą”. Jeżeli nie uda się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, premier sam poda się do dymisji - dowiedział się „Dziennik”.
czytaj więcej »
  
[ 10-08-2007 ]

Nie wygrywa wielkiej batalii ten, kto poprzestanie na prostocie lwa. Trzeba być do tego na równi lwem i lisem, który wyczuwa sieć.

W ostatnim czasie scena polityczna w Polsce zamieniła się w wielki ring. Zamiast jednak dwóch zawodników, na arenę wyszło trzech. Po jednej stronie możemy oglądać prężącego się, muskularnego osobnika w postaci PiS, zaś po drugiej dwójkę trzymających się delikatnie za ręce przeciwników wagi koguciej – LPR i Samoobronę. Spektaklowi przypatrują się SLD (LiD) i PO.

czytaj więcej »
  
[ 09-08-2007 ]

Od kilku tygodni mamy do czynienia z cyrkiem w polskiej polityce. Niestety cyrk ten zorganizowały partie koalicji rządzącej, która to z kolei jest, a jakoby jej nie było. Politycy trzech sprawujących władzę ugrupowań mocują się między sobą i próbują przekonać opinię publiczną do tego, które z nich jest uczciwsze i działa w lepiej pojętym interesie Polski i Polaków. Miło jest wprawdzie słuchać, kiedy ludzie dzierżący w ręku ster państwa chcą przychylić nieba wyborcom, a przy okazji pokazać, jakimi są wspaniałymi politykami. Niestety obecna sytuacja w nikim nie wzbudza uśmiechu (nawet politowania).

czytaj więcej »
  Przystawki jednak niestrawne
Marcin Jurzysta [ 07-08-2007 ]

Jeszcze miesiąc temu, gdy premier Kaczyński zdymisjonował Andrzeja Leppera, wydawało się, że przystawki zostały ostatecznie skonsumowane. Dziś, gdy LiS wierzga i nie daje się wypchnąć z koalicji, okazuje się, że potrawa w postaci kontrowersyjnych koalicjantów może być niestrawna…

czytaj więcej »
  NiK sprawdzi RPO
Anna Dziedzic [ 07-08-2007 ]
Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski naraził się, więc jego biuro sprawdzają inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli.
czytaj więcej »
  Szopka (nowo)roczna
Tomasz Sawicki [ 06-08-2007 ]

W ostatnim czasie polityka w Polsce osiągnęła stan wyczekiwania, wyczekiwania na coś co się może zdarzyć, jednak nie musi. Czekamy, co powie Andrzej Lepper, co powie Jarosław Kaczyński, a na dokładkę: co powie Roman Giertych. Publicyści od dłuższego czasu lansują tezę, że Lepper jest upokorzony i że daje się dalej upokarzać pozostając w koalicji. Po co mu to?

czytaj więcej »
  Koalicja jest, ale jej nie ma
[ 06-08-2007 ]
Po wczorajszych czterogodzinnych obradach między koalicjantami wciąż nie wiadomo czyja wersja dotycząca trwania koalicji jest aktualna. PiS twierdzi, że Samoobrona i LPR zerwały umowę. Andrzej Lepper twierdzi zaś, że premier zerwał koalicję powołując nowego ministra rolnictwa. Zarzuca mu również, że dąży do wcześniejszych wyborów, bo boi się, że nie dostanie subwencji budżetowej.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl