Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Samoobrona i LPR żądają stanowisk               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Koalicja PiS i Samoobrony?
N. B. [ 05-08-2007 ]
Formalnie już dziś ma zapaść decyzja Samoobrony dot. Koalicji. Najprawdopodobniej będzie ona brzmieć: wycofać ministrów z rządu, ale koalicji nie zrywać. Czy jednak zapadnie, skoro rekomendowani przez klub Andrzeja Leppera szefowie resortów pracy i budownictwa, właśnie teraz wzięli urlopy wypoczynkowe?
czytaj więcej »
  Pisowczycy i lisowczycy
[ 02-08-2007 ]

Rozgrywki w obozie rządzącej koalicji w ostatnich tygodniach przyniosły nam nowego gracza partyjnego na krajowej scenie politycznej. Tak zwane pisowskie przystawki, a więc dwóch mniejszych koalicjantów, czyli Liga Polskich Rodzin i Samoobrona w obliczu prowokacyjnej i agresywnej postawy ugrupowania premiera Jarosława Kaczyńskiego postanowiły utworzyć LiS. Czy jednak ten chytry plan, o czym świadczy już sam skrót formacji Liga i Samoobrona nie jest raczej łabędzim śpiewem jej liderów w osobach Romana Giertycha i Andrzeja Leppera?

czytaj więcej »
  Wojciech Mojzesowicz nowym ministrem rolnictwa
Arkadiusz Szymczyk [ 31-07-2007 ]
Dzisiaj nominację na ministra rolnictwa odebrał poseł PiS Wojciech Mojzesowicz - podaje portal tvn24.pl. Według polityków Samoobrony została tym samym zerwana koalicja. Janusz Maksymiuk z Samoobrony powiedział, że "jeśli to prawda, że Wojciech Mojzesowicz został ministrem rolnictwa, to będzie kolejny dowód na zerwanie koalicji."
czytaj więcej »
  
Anna Dziedzic [ 31-07-2007 ]
Wicepremier Przemysław Gosiewski poinformował, że, według premiera Jarosława Kaczyńskiego, warunki istnienia koalicji postawione przez LiS są nie do przyjęcia.
czytaj więcej »
  
[ 30-07-2007 ]
LPR nie będzie rozmawiać z PiS bez Samoobrony - powiedział Andrzej Lepper w Polskim Radiu. Zdeklarował też, że Liga i Samoobrona postawią dziś premierowi warunki podjęcia rozmów. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość te warunki odrzuci, to do planowanych na dzisiaj rozmów nie dojdzie.
czytaj więcej »
  
[ 30-07-2007 ]
O godzinie 11.00 negocjatorzy z PiS, Samoobrony i LPR będą rozmawiać o przyszłości koalicji. Najwidoczniej sami zainteresowani chcą, aby koalicja dalej trwała. Jednak, jak wynika z sondażu „Rzeczpospolitej”, większość Polaków nie chce, by te partie nadal tworzyły rząd.
czytaj więcej »
  
[ 29-07-2007 ]
LPR szuka wyjścia z patowej sytuacji - proponuje, by Zbigniew Ziobro zastąpił Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku premiera. „Zbigniew Ziobro cieszy się niekwestionowanym autorytetem w PiS, jest do zaakceptowania przez LiS” - napisał Wierzejski w swoim blogu. Politycy PiS są tą propozycją oburzeni.
czytaj więcej »
  
Bartosz Rymkiewicz [ 27-07-2007 ]

Szef Samoobrony skomentował odwołanie Pawła Osucha z fotela prezesa ARiMRu słowami- To jest bezprawie i niesprawiedliwość. PiS chce nas zmusić do zerwania koalicji.

czytaj więcej »
  
[ 27-07-2007 ]
Koalicjanci nie mogą zwlekać z decyzją. - Na deklarację lojalności mają czas do północy - powiedział w TVN24 wicepremier Przemysław Gosiewski.
czytaj więcej »
  
[ 27-07-2007 ]
Według Jarosława Kaczyńskiego, to czy koalicja przetrwa zależy od samych koalicjantów. PiS ma przygotowaną strategię odzyskiwania elektoratu wiejskiego i inteligenckiego. Wbrew oficjalnym deklaracjom, dymisje ministrów Samoobrony i LPR są już gotowe - donosi "Dziennik".
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl