Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Kronika wyborcza / Kronika wyborcza: czerwiec 2007               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Arkadiusz Caryk [ 14-06-2010 ]
Belgia zszokowana po zwycięstwie separatystycznej, flamandzkiej partii N-VA w wyborach parlamentarnych. Zdaniem francuskojęzycznego dziennika ”Le Soir” to tsunami, które może zmienić oblicze kraju.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
  Belgii grozi rozpad
Arkadiusz Szymczyk [ 13-11-2007 ]
W Belgii od ponad pięciu miesięcy trwa chaos, spowodowany nie możnością stworzenia rządu. Skonfliktowani ze sobą niderlandzkojęzyczni Flamandowie i francuskojęzyczni Walonowie nie mogą dojść do porozumienia i coraz bardziej realne jest widmo podziału państwa a co za tym idzie rozpadu Królestwa Belgii. W mediacje włączył się król Albert II.
czytaj więcej »
  
[ 10-11-2007 ]

W październiku cała Polska żyła przedterminowymi wyborami do Sejmu i Senatu. Tym niemniej e-Polityka.pl przedstawia Państwu także rezultaty pozostałych elekcji. Zaczynamy od wrześniowych, zaległych wyników wyborów do ekwadorskiej konstytuanty, a następnie Etiopia, Kirgizja, Kiribati, Kostaryka, Oman, Pakistan, Słowenia, Szwajcaria, Togo i Turcja.

czytaj więcej »
  
[ 22-10-2007 ]

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwajcarii wygrała Szwajcarska Partia Ludowa (SVP). Według wstępnych wyników, skrajnie prawicowa partia zdobyła 28,8% głosów.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: maj 2007
[ 10-06-2007 ]

Maj to tradycyjnie miesiąc gęsto zapełniony wyborami. Na półkuli północnej skończyła się już zima, a nie zaczęły jeszcze wakacje, a zarazem wybory parlamentarne na wiosnę umożliwiają optymalną ilość czasu na przygotowanie budżetu na kolejny rok. Z tego względu o nowe skład parlamentu wzbogaciły się: Algieria, Armenia, Bahamy, Burkina Faso, Irlandia, Islandia, Seszele, Wietnam. Ponadto Bułgarzy wybrali swoich posłów do Parlamentu Europejskiego, zaś obywatele Francji i Timoru Wschodniego – prezydenta. Za Łotyszy wyboru głowy państwa dokonał parlament, Syryjczycy zatwierdzili jego decyzję w tej kwestii, Rumuni odmówili parlamentowi zatwierdzenia impeachmentu prezydenta Traiana Băsescu, zaś tureckim deputowanym wybór prezydenta z uwagi na proceduralne kruczki po prostu się nie udał.

czytaj więcej »
  
[ 10-05-2007 ]

W marcu oczy całego świata były zwrócone w stronę Francji i trwającej kampanii przed I turą wyborów prezydenckich. Poza tym do urn poszli także Ekwadorczycy, Malijczycy, Nigeryjczycy, Syryjczycy, mieszkańcy Madagaskaru, Timoru Wschodniego oraz Wallis i Futuny.

czytaj więcej »
  
Magdalena Milej [ 06-05-2007 ]
Francuzi ponownie wybierają nowego następcę prezydenta Jacquesa Chiraca. Z najnowszego sondażu, szwajcarskiego dziennika „La Tribune de Geneve” wynika, że Nicolas Sarkozy może spodziewać się prawie 55-procentowym popraciem. Socjalistka Segolene Royal może liczyć na 45 proc. głosów.
czytaj więcej »
  Sarkozy i Royal przeszli do II tury
Magdalena Milej [ 22-04-2007 ]
Niespodzianek nie było. Nicolas Sarkozy zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji. Według wstępnych danych zebrał on około 29-30 proc. głosów. W drugiej turze spotka się z socjalistką Segolene Royal, która uzyskała około 25 proc. głosów.  
 
czytaj więcej »
  Wybory prezydenckie we Francji
Magdalena Milej [ 22-04-2007 ]

Francuzi wybierają dziś następcę prezydenta Jacquesa Chiraca. Spośród 12 kandydatów największe szanse na zwycięstwo mają szef centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego Nicolas Sarkozy, socjalistka Segolene Royal i przedstawiciel centrum Francois Bayrou. 

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl