Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Stolica Kirgistanu ulega całkowitej przemianie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
Cholpon Orozobekova i Aziza Turdueva z Biszkeku [ 12-12-2006 ]
Ostatnia próba powstrzymania przemocy i zażegnania kryzysu konstytucyjnego zakończyła się sukcesem. Niemal w ostatniej chwili, gdy wydawało się, iż konflikt pomiędzy prezydentem Kurmanbekiem Bakiev’em i jego przeciwnikami zdawał się być nieodwracalny, a kordony policji oddzielały zwolenników i przeciwników rządu, parlament wystąpił z propozycja kompromisowej wersji konstytucji, która była sednem sporu.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 03-11-2006 ]

Około sześciuset kirgiskich działaczy opozycji, domagającej się ustąpienia prezydenta Kurmanbeka Bakijewa, spędziło noc w namiotach, rozstawionych w czwartek na głównym placu w stolicy kraju Biszkeku.

czytaj więcej »
  
Taalaibek Amanov z Biszkeku [ 21-09-2006 ]
Kirgiską  sceną polityczną wstrząsnęło pojawienie się kolejnych zarzutów w sprawie Omurbeka Tekebaeva –czołowego działacza opozycji. Ten z kolei twierdzi, iż padł ofiarą brudnej kampanii politycznej.
czytaj więcej »
  
[ 21-05-2005 ]

Kirgistan i Uzbekistan – to dzięki nim zrobiło się ostatnio głośno o Azji Centralnej. Tak naprawdę jednak wiedza o tym regionie jest bardzo powierzchowna, a większość polityków i dziennikarzy przyzwyczaiła się do postrzegania go jako strefy wpływów Rosji. Głównie to ten czynnik, jak i odległość, sprawiają, że tak mało mówi i wie się o Azji Środkowej. Jedną z nielicznych instytucji w Polsce zajmujących się wspomnianą problematyką jest Zakład Badań Wschodnich Instytutu Nauk Politycznych UW. E-Polityka przeprowadziła wywiad z jego badaczem – Piotrem Załęskim:

czytaj więcej »
  
[ 28-03-2005 ]

24 marca kilkutysięczny tłum demonstrantów wtargnął do siedziby  prezydenta Kirgizji, Askara Akajewa. Nikt, ani policja, ani wojsko, nie bronił prezydenta. On sam uciekł do Kazachstanu, a potem do Rosji. Bunt opozycji trwał zaledwie 5 dni, a doprowadził do przejęcia władzy w kraju. Wystarczyło wprowadzić kilka tysięcy opozycjonistów do stolicy, żeby przejąć władze. Do tego w czasie zamieszek nikt nie zginął. Czy to kolejna demokratyczna rewolucja w przestrzeni postsowieckiej czy zwykły przewrót?

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl